آموزش

تاریخچه برند ساعت سیتیزن

تاریخچه برند سیتیزن

سالهاست که برند ساعت مچی سیتیزن یکی از شناخته شده ترین و محبوبت ترین های دنیای ساعت در ایران است. این برند ساعت سازی ژاپنی قدم‌های شگرف و بزرگی در صنعت ساعت‌سازی جهان برداشته است. از طراحی اولین ساعت‌های خورشیدی تا خلق اولین ساعت‌های اسپرت برای غواصی و کوه نوردی و … همگی صحبت از تاریخچه پرچالش و جذاب این برند ساعت دارند، در این مقاله از سایت پلاتین واچ قصد داریم به معرفی برند سیتیزن و بررسی تاریخچه برند سیتیزن بپردازیم، پس اگرمیخواهید بیشتر درباره این برند بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

  • ساعت سیتیزن ساخت کجاست؟
  • تاریخچه و معرفی برند سیتیزن
  • تکنولوژی‌های برند سیتیزن
  • ویژگی‌ها و عملکردهای ساعت سیتیزن
برند سیتزن

Citizen brand history

سیتیزن ساعت جیبی خود را منتشر کرد

یک ایده آل در این شرکت ارائه شد: ما ساعت هایی می سازیم که بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مشتریان ما هستند. سیتیزن که در سال 1995 تأسیس شد، به عنوان برندی در نظر گرفته شد که این ایده آل را تجسم می بخشد. سیتیزن با ترکیب و اصلاح فناوری‌هایی که کاربر را به وجد می‌آورد، نقشی پیشرو در پیگیری بی‌پایان ماهیت ساعت بازی می‌کند. چالش ها برای ایجاد ایده آل بعدی برای این برند همچنان ادامه دارد.

در مقاله ای جداگانه در رابطه با تاریخچه پیدایش ساعت مچی و معرفی انواع ساعت های قدیمی صحبت کرده ایم، پیشنهاد میکنم این مقاله را مطالعه کنید، شاید برایتان در همین ابتدای کار، بررسی چنین تاریخچه ای جذاب باشید.

خاستگاه برند سیتیزن

تاریخچه برند سیتیزن اینجا شروع شد. در ژاپن دهه 1920، بیشتر ساعت های فروخته شده ساعت های جیبی وارداتی از خارج از کشور بودند. مؤسسه تحقیقاتی ساعت شوکوشا، پیشرو برند سیتیزن، که مصمم به ایجاد یک محصول رقیب ساخت ژاپن بود، ساعت جیبی خود را در سال 1924 عرضه کرد. این ساعت به عنوان اولین محصول، بسیار باشکوه بود. اما مشکلی وجود داشت، این ساعت جیبی فاقد نام بود. از شهردار توکیو، کنت شینپی گوتو خواسته شد که نامی را پیشنهاد دهد. نامی که او به ذهنش رسید «شهروند» بود، که بیانگر این امید بود که تا حد ممکن مردم و شهروندان از ساعت استفاده کنند و برای مدت طولانی آن را گرامی بدارند.

سیتیزن برند ژاپنی

با تولد شرکت Citizen Watch در سال 1930، نام آن اولین ساعت جیبی به نام شرکت تبدیل شد. ساعتی که جزء جدایی ناپذیر زندگی مردم است. این، مفهوم برند CITIZEN، چیزی است که شرکت سیتیزن از روزهای اولیه تأسیس شرکت و اولین ساعت جیبی آرزوی آن داشته است.

پیشنهاد مطالعه: تاریخچه برند سیکو

ساعتی که واقعاً بخشی از زندگی شماست.”

در ادامه معرفی برند سیتیزن به این جمله توجه کنید؛ «ما می‌خواهیم ساعت‌هایی بسازیم که بسیاری از مردم برای مدت طولانی از آن استفاده کنند. و آن‌ها را گرامی بدارند.» این فلسفه ایست که از زمان عرضه اولین ساعت جیبی سیتیزن در سال 1924 تغییر نکرده است. این ایده آل شرکت سیتیزن را ترغیب کرد تا طی سالهای متوالی از آن زمان به بعد مجموعه ای از فناوری ها و عملکردها را برای رسیدن به این اهداف توسعه و اصلاح کند.

شرکت سیتیزن در سال 1995، شصت و پنج سال پس از تأسیس شرکت شهروند. تصمیم گرفت که دوباره با ایده آل اصلی خود “مورد علاقه شهروندان، کار برای شهروندان” ارتباط برقرار کند. در این راستا سیتیزن، همه پیشرفته‌ترین فناوری‌های خود را گرد هم آورد تا ساعت‌هایی بسازد. که واقعاً ماهیت ساعت را بیان می‌کنند. مدل های نسل اول که بر اساس مفهوم “بخش جدایی ناپذیر زندگی شما بودن” توسعه یافته اند، دارای ویژگی ها و ویژگی های متمایزی بودند که امروزه این برند ساعت مچی را متمایز می کند: سطوح برتر دقت و طراحی های ساده و کاربردی این جمله تکمیل کننده اهداف این شرکت بزرگ ساعت سازی است.

گنجاندن طیف وسیعی از ویژگی‌ها و عملکردها برای ساعت

بهبود مشخصات اولیه نسل بعدی یک محصول یک پیشرفت طبیعی است. مدل‌های نسل دوم سیتیزن با الهام از پاسخ‌ها به نظرسنجی‌های مشتریان، به شدت بر قابلیت استفاده متمرکز شدند. این زمانی بود که عملکردهایی مانند تقویم دائمی معتبر تا سال 2100 و عملکرد جهانی (با ارزش در سفرهای خارج از کشور) همراه با نوارهای فلزی ضد حساسیت که روی پوست ضد حساسیت هستند و گیره‌های دکمه‌ای که می‌توانند بدون هیچ گونه گیر کردن ناخن باز شوند، وارد شدند. ساخت ساعت هایی که راحتی و سهولت استفاده را در جلو و مرکز قرار می دهند، سنتی است که برند سیتیزن ساعت با افتخار تا به امروز آن را حفظ کرده است.

ایجاد یک حرکت مکانیکی

هشتادمین سالگرد تاسیس ساعت سیتیزن در سال 2010 نقطه عطف مهمی بود. این شرکت تصمیم گرفت با توسعه کالیبر 0910، یک حرکت مکانیکی خودکار جدید برای ایستادن شانه به شانه با Eco-Drive به عنوان دومین راه حل پایدار در عصر نگرانی های زیست محیطی، ارائه دهد.

ایجاد حرکت مکانیکی در ساعت سیتیزن

حرکت مکانیکی ساعت های سیتزن

برند با مدیریت هر فرآیند از ساخت اجزای جداگانه تا مونتاژ نهایی در داخل شرکت، یک مدل مکانیکی با دقت بسیار بالا ایجاد کرده است. این مدل تجسم اصرار سازش ناپذیر بر دقت و زیبایی است که تمام ساعت‌های مکانیکی سیتیزن را متمایز می‌کند، از اولین محصول آن، ساعت جیبی CITIZEN، تا آخرین مدل‌های Caliber 0200.

شروع یک تلاش جدید: Eco-Drive با دقت سالانه ± 5 ثانیه

دقت بیشتر ساعت‌های کوارتز تا 15± ثانیه در ماه است. بنابراین سیتیزن با دستیابی به دقت 5± ثانیه در سال و در مدلی که توسط Eco-Drive، فناوری اختصاصی CITIZEN با انرژی نور طراحی شده است، واقعاً پیشرفت جدیدی را ایجاد کرد. از آنجایی که این مدل بدون نیاز به تعویض منظم باتری به کار خود ادامه می‌دهد و برای انواع مناسبت‌ها مناسب است، تا به امروز مورد علاقه مخاطبان وسیعی، به‌ویژه در جامعه تجاری است.

چالش ادغام فناوری و سنت: Eco-Drive با صفحه کاغذ Washi روبرو می شود

از آنجایی که Eco-Drive از نور به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند. همه مدل های Eco-Drive به سلول خورشیدی در زیر صفحه مجهز هستند. سیتیزن  سالها صرف تحقیق در مورد طیف وسیعی از مواد شفاف برای صفحه کرده است. این در نهایت این شرکت ساعت سازی جهانی را به ماده جدیدی هدایت کرد. که در واقع نسبتاً قدیمی است: کاغذ واشی، کاغذ سنتی ژاپنی که به عنوان پخش کننده نور در درهای کشویی کاغذی و فانوس های قدیمی استفاده می شود. در حالی که نور را از طریق شکاف های بین الیاف جذب می کند، سطح بافت کاغذ واشی نیز نور را جذب می کند و غنای بیان منحصر به فردی را نشان می دهد که بسته به زاویه دید متفاوت است. این مدل بلافاصله به عنوان نمادی از روح شهروندی مبنی بر عدم ایستادن و به چالش کشیدن ناشناخته ها در تعقیب آرمان بعدی تثبیت شد.

چالش برای تاج: دقت سالانه ± 1 ثانیه

بار دیگر برند سیتیزن این چالش را برای ساختن دقیق‌ترین ساعت در جهان قرار داد و در آن موفق شد. برای انجام این کار، این شرکت ترجیح داد از یک نوسان ساز کریستالی برش AT به جای نوسانگر چنگال تنظیم که در اکثر ساعت های کوارتز یافت می شود، استفاده کند. در واقع سیتیزن بسیاری از پیشرفته‌ترین فناوری‌های سیتیزن، از فرآیند LIGA برای ساخت چرخ دنده‌هایی با دقت استثنایی گرفته. تا عملکرد تصحیح دما که یک بار در دقیقه اندازه‌گیری می‌کند. گرد هم آورد تا یک Eco-Drive فوق‌العاده دقیق با دقت سالانه 1± ثانیه ایجاد کند. عدد جادویی ± 1 ثانیه غوغای قابل توجهی در دنیای ساعت سازی ایجاد کرد.

دقت و زیبایی شناسی یک قدم جلوتر رفت

ساعت مچی برند سیتیزن

ظرافت و دقت ساعتهای سیتیزن

همانطور که تلاش برای این برند همواره ادامه دارد این بارایده برای یک مدل مکانیکی دیگراست. به دنبال دقت پایدار و زیبایی شناسی چشمگیر، این بار برند سیتیزن اولین حرکت مکانیکی خود را از سال 2010 توسعه داد. فلسفه طراحی و تسلط سیتیزن در پردازش اجزا با مهارت های تزئینی La Joux-Perret سوئیس برای ایجاد کالیبر 0200 در روز ترکیب شد. دقت ±5 ثانیه، سطحی بیش از استاندارد کرنومتر (ISO3159). مدل‌هایی که این حرکت جدید را دارند، به خودی خود یک پیشرفت و نویدی برای چیزهای آینده هستند. منتظر تکامل مدل های مکانیکی CITIZEN در آینده باشید!

قیمت ساعت برند سیتیزن

ساعت برند سیتیزن همواره در تلاش بوده که هدف همیشگی خود را که کمک به پرورش تغیرات مثبت دنبال کند و ساعت‌هایی را ارائه می دهد که علاوه بر کیفیت عالی و دوام و ماندگاری طولانی از زیبایی و استایل منحصر به فردی برخوردارند. علاوه بر آن از ابتدای شکل گیری، یکی از مهمترین آرمان های سیتیزن در دسترس بودن ساعت‌ مچی سیتیزن برای عموم مردم بوده است.

بنابراین این برند همیشه ساعت‌هایی را به بازار عرضه می کند که علاوه بر کیفیت قیمت مقرون به صرفه نیز داشته باشد و شما قادر خواهید بود که یک ساعت‌ سیتیزن را با یک قیمت مناسب و مقرون به صرفه به دست داشته باشید.

ما در مقاله ای جداگانه ای از سایت پلاتین واچ درباره پنج حقیقتی که راجب برند سیتیزن و ساعت مچی هایش وجود دارد، صحبت کرده ایم، برای شناخت دقیق تر این برند ساعت مچی محبوب ژاپنی، و بررسی و معرفی دقیق تر برند سیتیزن این مقاله را از دست ندهید.

سخن آخر:

سیتیزن همواره در تولید ساعت مچی های رادیویی، ماهواره ای، ساعت های ضدآب مخصوص غواصان و … پیشگام بود. اما پیشرفت برند سیتیزن زمانی بود که در سال 1976 توانست ویژگی ECO-DRIVE را در ساعت مچی های سیتیزن پیاده سازی کند. ساعت های اکو درایو سیتیزن از قابلیت شارژ خورشیدی استفاده می کنند که در زیر صفحه ساعت نهفته میشود. در این مطلب از سایت پلاتین واچ به بررسی و معرفی برند سیتیزن، اهداف و چالش های برند ساعت مچی سیتیزن و بررسی تاریخچه برند سیتیزن پرداختیم، امیدواریم این مطالب مورد توجه بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *