آموزش

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی

تمیز بودن و براق بودن زیور آلات و ساعت همیشه راز خوش استایلی است! اما جنس بعضی از ساعت ها جنس هایشان طوری است که به مرور زمان در اثر بعضی عوامل دچار زنگ زدگی می شوند. اما مشکلی نیست که حل نشود! راه های بسیاری برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی وجود دارد البته تمیز کردن ساعت در ماندگاری آن نیز نقش بسزایی دارد، برای اطلاعات بیشتر با پلاتین واچ همراه باشید.

چند راه راحت برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی

برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی راه های مختلفی وجود دارد، که چندین مورد آن ذکر شده است، برای آشنایی با از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی با ما همراه باشید:

  1. آب لیمو
  2. جوش شیرین
  3. اسکراب
  4. سیب زمینی
  5. سرکه سفید

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی با آب لیمو

استفاده از آبلیمو یکی از راه حل های از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی است! اما قبل از زدن آبلیمو به ساعت ابتدا باید روی آن کمی از نمک درست بپاشید و بعد از آن آب لیمو را بزنید. اما یک نکته مهم در مدت زمان ماندن آبلیمو وجود دارد که نباید بگذارید مدت زمان زیادی را روی ساعت بماند! چون احتمال زیادی دارد که به ساعت آسیب برسد. بعد سپری شدن مدت زمان کافی پاک کنید و آن را بشویید، از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی از کار های حساس هست پس دقت بسیاری لازم است.

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی بسیار تاثیر گذار است! ابتدا آب را با جوش شیرین مخلوط کنید تا یک خمیر به دست بیایید. هنگام درست کردن خمیر مطمئن باشید که غلظت کافی داشته باشد تا به سطوح که زنگ زده است بچسبد، اجازه دهید کمی روی آن بماند در قدم بعدی رو سطح زنگ زده با پارچه پشمی یا برس بکشید. چندیدن بار این کار را تکرار کنید تا از بین برود.

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی با اسکراب

باز به دنبال راه های از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی هستید؟ پس یک راه دیگر برای شما پیشنهاد میدهیم یا ما همراه باشید. بله اسکراب کردن نیز از راه حل از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی محسوب می شود! برای شروع ابتدا سطح زنگ زده شده را با برس یا سمباده بسایید. اگر خیلی عمیق نباشد باید در اول زنگ زدگی پوسته هایی که بیرونی تر و سطحی تر هستند را از بین ببرید.

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی با سیب زمینی

سیب زمینی از راه های راحت از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی است، ابتدا یک تکه از سیب زمینی را آماده کنید. روی آن مقدار کمی نمک بپاشید اگر جوش شیرین در دست داشته باشد جوش شیرین را روی آن بپاشید. بعد روی سطح زنگ زده ساعت مچی بزنید اما در سیب زمینی چون اسید اگزالیک وجود دارد! باعث از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی می شود.

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی با سرکه سفید

سرکه سفید نیز از راه های از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی است سرکه سفید به دلیل اینکه دارای اسید استیک است قدرت از بین زنگ زدگی را دارد. به دو روش میتوانید با سرکه زنگ زدگی را حل کنید ابتدا می توانید یک دستمال را به سرکه آغشته کنید! همچنین می توانید سرکه را به صورت مستقیم روی سطح زنگ زده بریزید و بعد از بین رفتن زنگ زدگی بشویید.

مراحل تمیز کردن اساسی از بین بردن زنگ زدگی

  1.  در اولین قدم باید دستبند و یا بند آن را تمیز کنید.
  2. در دومین مرحله قاب ساعت را باید تمیز کنید.
  3. در این مرحله پاکسازی را کامل کنید.

از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی

  • تمیز کردن دستبند (بند) ساعت:

ابتدا بند ساعت از خود ساعت جدا کنید، البته جدا کردن بند در ساعت های مختلف متفاوت است ممکن است در بعضی ساعت ها با لمس کردن یک دکمه کوچک بند از ساعت جدا شود. ولی در بعضی از ساعت ها به دلیل ساختار شان در جدا کردن بند از پیچ گوشتی استفاده می کنند. اما می رسیم به مرحله ی دوم که ابتدا باید یک محلولی از صابون یا الکل درست کنید و بند های ساعت را داخل آن محلول قرار دهید و با دست آن را تمیز کنید البته همراه دستکش و صبر کنید تا کاملا خیس شود کمی در محلول بماند.

بعد از مدتی بندها را از محلول خارج کنید و یک مسواک را به الکل یا صابون آغشته کنید و شروع کنید با مسواک ساعت را تمیز کنید. اما یک نکته مهم! هنگام تمیز کردن ساعت از مواد شیمیایی به هیچ وجه استفاده نکنید ممکن است مواد شیمیایی  زنگ زدگی را از بین ببرد ولی احتمال از بین بردن سطح ساعت نیز می شود.

مواد شمیایی موجب تحریک پوستتان می شود حتی زمانی که که از روی ساعت پاک شود، پاک کردن با صابون یا الکل و آب بهترین و سالم ترین راه است اما پلاتین واچ همیشه پیشنهادات خوبی برای شما دارد.

تمیز کردن قاب ساعت

در این مرحله که برای از بین بردن زنگ زدگی ساعت مچی است، باید یک پارچه را به آب آغشته کنیم تا کمی مرطوب باشد. شروع می کنیم به پاک کردن لکه ها و زنگ زدگی های سچبیده به سر ساعت و در قدم بعدی اگر ساعت شما در برابر آب مقاوم باشد و یا ضد آب باشد می توانید آن را در با آب صابون بشویید. اگر با این کار سر ساعت تمیز نمی شود! می توانید یک مسواک را به آب صابون آغشته کنید.

سر ساعت را  با چرخاندن مسواک به حالت دایره ای  تمیز کنید. در ساعت های تزئینی یا ساعت هایی که نگین دارند، می توانید به جای استفاده از مسواک از پنبه نرم برای تمیز کردن استفاده کنید.

تمیز کردن قاب ساعت

کامل کردن مراحل پاکسازی

در این مرحله از یک پارچه تمیز و خشک همچنین بدون پرز استفاده کنید و شروع به  پاک و خشک کردن ساعت با این پارچه بکنید. با این کار هنوز ساعت کامل خشک نشده است! هنوز درز ها و شکاف های داخل آن خشک نیست وبرای این کار ساعت را روی یک حوله ی خشک در هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شود. برای اطمینان آن را نزد یک ساعت ساز ببرید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

اما برای صرفه جویی در وقت می توانید این کار را به ساعت ساز بسپارید و قطعا ابزار های حرفه ای تری برای تمیز کردن ساعت دارند هم در وقت صرفه جویی می شود و هم اطمینان دارید که هیچ گونه صدمه ای به ساعت نخواهد رسید.

کامل کردن مراحل پاکسازی

سخن پایانی برای شما عزیزان

همانطور که با کیفیت کار پلاتین واچ آشنا هستید می دانید که کیفیت و اعتبار حرف اول ما هست. ما سعی میکنیم راز های خوش استایل بودن و همچنین اطلاعات کافی در مورد ساعت و نحوه درست استفاده کردن و درست نگه داشتن آن را در اختیار شما قرار دهیم. قصد ما همیشه کمک کردن و کنار شما بودن هست با پلاتین واچ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *