آموزش

نحوه تشخیص ساعت های اصل و تقلبی

تشخیص ساعت اصل و تقلبی جی شاک

تشخیص ساعت های اصل و تقلبی جی شاک کاسیو: شرکت کامپوتری کاسیو در سال 1946 در توکیو ژاپن تاسیس شد. کاسیو بیش از  70سال است که با کیفیت ترین محصولات الکترونیکی را در صنعت تولید می کند. برند کاسیو با محصولاتی مانند ماشین حساب، دوربین ها و تجهیزات صوتی شناخته شده است، اما برای بسیاری از مصرف کنندگان، محبوب ترین محصولات آن در بازار، ساعت های بسیار محبوب CASIO هستند. به دلیل همین محبوبیت، بازار فعلی مملو از تقلیدها و تقلب ها قابل توجهی از ساعت های این برند است. اگر میخواهید یاد بگیرید که چطور ساعت های تقلبی جی شاک کاسیو را از اصل آن تشخیص دهید، به خواندن این مقاله از سایت پلاتین واچ ادامه دهید.

این راهنما به شما کمک میکند که به راحتی ساعت مچی اصل جی شاک را از مدل های تقلبی موجود در بازار شناسایی کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید. برای خرید ساعت مچی جی شاک اصل کلیک کنید.

نحوه تشخیص ساعت های جعلی کاسیو جی شاک

از آنجایی که جعل کنندگان اکنون دسترسی بیشتری به آخرین فناوری های کاسیو دارند، نسخه های مشابهی از این برند در بازار موجود است، بنابراین برای تشخیص ساعت های تقلبی جی شاک کاسیو از نسخه اصلی آن روشهای متفاوتی وجود دارد. بررسی این روشها به شما کمک میکند که تا حد امکان از اصالت ساعت مچی خود اطمینان داشته باشید.

در ادامه در بخش های جداگانه راه های تشخیص اصالت ساعت مچی جی شاک کاسیو را بررسی میکنیم.

تست سه دکمه را برای ساعت جی شاک خود انجام دهید

ما تست سه دکمه را به عنوان روشی قابل اطمینان برای تشخیص ساعت های تقلبی جی شاک کاسیو در نظر میگیریم. چراکه در نسخه های تقلبی بعضی از این دکمه ها کار نمی کنند. بنابراین برای تشخص ساعت جی شاک اصل، از این تست غافل نشوید و با این تست به راحتی کارایی ساعت های جی شاک را بسنجید.

تشخیص ساعت اصل و تقلبی جی شاک

جی شاک

اگر دکمه سمت چپ و دکمه پایین سمت راست را در اکثر مدل های جی شاک به طور همزمان فشار دهید، صفحه نمایش آن تمام پیکسل ها را نمایش می دهد.

علاوه بر این اگر دکمه بالا سمت راست را فشار دهید، می توانید از طریق این منو بچرخید و در نهایت شماره ماژول را ببینید.

حکاکی های پشت قاب روی ساعت جی شاک کاسیو خود را بررسی کنید

دومین مرحله از راهنمای نحوه تشخیص ساعت های تقلبی کاسیو جی شاک، این است که نگاهی به حکاکی های پشت قاب ساعت خود بیاندازید.

چیزی که در این قسمت باید بررسی کنید، عمق حکاکی نوشته “SHOCK RESIST” پشت قاب ساعت است. در نسخه های اصلی جی شاک، این نوشته ضخامت و عمق بیشتری دارد.

به عمق حکاکی های روی قاب پشتی ساعت مچی خود توجه کنید. در نسخه های تقلبی جی شاک متن های حکاکی شده روی قاب پشتی ساعت مچی ضخامت و عمق کمتری دارند.

روش دوم شناسی اصل و تقلبی این است که نگاهی به کتیبه های گرد اطراف ساعت بیاندازید، در ساعت های تقلبی این متن ها بسیار ضخیم هستند، در حالی که در ساعت های اصل جی شاک تمام نوشته های منحنی آن نازک تر است.

بسته بندی ساعت Casio G-Shock خود را بررسی کنید

تشخیص ساعت اصل و تقلبی جی شاک- بررسی بسته‌بندی ساعت

جعبه ساعت اصل جی شاک

این بار برای تشخیص ساعت های تقلبی کاسیو از نسخه اصل آن، بسته بندی آن را بررسی کنید. بسته بندی یکی از راه های شناسایی G Shock تقلبی است. یک ساعت جی شاک تقلبی در یک جعبه آلومینیومی عرضه می شود، اما G Shock اصلی در یک جعبه آلومینیومی ای که در داخل یک جعبه مقوایی محصور شده است عرضه می شود.  اگرچه این  روش ممکن است اصالت محصول را تأیید نکند، و یا روش تشخیص مناسبی برای خریداران ایرانی نباشد اما به هر حال به خریداران آرامش می دهد.

نوشته های روی دفترچه راهنمای ساعت خود را بررسی کنید

در ادامه راه چهارم در مورد نحوه تشخیص ساعت‌های تقلبی کاسیو جی شاک، اکنون می‌خواهیم ساعت‌های اصلی و تقلبی کاسیو را از روی دفترچه راهنمای آن‌ها بررسی کنیم.

دفترچه راهنما کتاب کوچکی است که به شما اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از تمام عملکردهای ساعت مچی جی شاک تان می دهد.

در بیشتر موارد، ساعت‌های کپی کاسیو دارای دفترچه راهنماییی هستند که بیش از 50 درصد متن به زبان چینی نوشته شده است، در حالی که این در دفترچه‌ راهنمای اصلی دیده نمی‌شود.

بررسی نوشته‌های روی دفترچه راهنما برای تشخیص ساعت اصلی جی شاک

ساعت مچی جی شاک

علاوه بر این ساعت های کاسیو G-Shock اصلی باید کد مطابق با برچسب MRP را داشته باشند و در عین حال، کد را می توان در وب سایت کاسیو نیز بررسی  و تایید کرد.

نکته دیگری که در ارتباط با این بخش باید دقت کنید این است که ساعت‌های کاسیو G-Shock اصلی باید شماره مدل مطابق با جعبه، دفترچه راهنما و قسمت پشت قاب ساعت داشته باشند.

مراحلی که تاکنون نوشته‌ایم بهترین راه‌ها برای تشخیص این مورد است. چند مرحله ی بعدی ای که گفته می شود، نشانه هایی از معتبر بودن ساعت مچی جی شاک است، اما راه های کم اعتبارتری نسبت به مراحل قبلی هستند. توصیه میکنیم که به مراحلی که در بالا گفتیم بیشتر دقت کنید تا مطمئن شوید نتیجه گیری اشتباهی ندارید.

وزن ساعت Casio G-Shock خود را بررسی کنید

وزن مخصوص هر ساعت را می توانید از چند منبع معتبر اینترنتی، از جمله gshock.com و نمایندگی های مجاز کاسیو  پیدا کنید. بنابراین می توانید از وزن نیز برای احراز هویت ساعت خود استفاده کنید.

برای این کار ابتدا وزن ساعت خود را اندازه گیری کنید. اگر میزان وزن ساعت مچی شما با میزان وزنی که در سایت اصلی جی شاک نوشته شده بود مغایرت داشت ساعت مچی  احتمالا غیر اصل است.

قفل ساعت  جیشاک خود را بررسی کنید

گیره یا قفل ویژگی کوچکی در ساعت های جی شاک کاسیو است که کمک میکند بند ساعتتان را ببندید. اگر به قسمت قفل ساعت توجه کنید، در ساعت های اصل، متن CASIO بر روی قفل حک شده است در حالی که در ساعت های تقلبی این قفل بدون حکاکی خواهد بود.

افکت لوم ساعت کاسیو جی شاک را بررسی کنید

لومینسانس یا لوم بیش از یک قرن است که در ساعت سازی استفاده می شود. Lume نه فقط به دلایل زیبایی بلکه به دلیل کاربرد عملی  در ساخت ساعت مچی مفید  بسیار مفید است و می تواند در هنگام تلاش برای خواندن ساعت در شب، نور مورد نیاز را در اختیار کاربر قرار دهد.

احتمالا می دانید از چه چیزی حرف میزنم، افکت لوم مواد شیمایی موجود در عناصر خاصی از ساعت است که پس از شارژ شدن روشن می شود.

اما چطور از این ویژگی ساعت مچی ها، برای تشخیص ساعت مچی اصل جی شاک از مدل تقلبی آن استفاده کنیم؟  ساعت های کپی، اثر لوم خود را ندارند، چراکه این ویژکی به طور کامل در ساعت های مچی تقلبی وجود ندارد. بنابراین، اگر سعی کنید ساعت مچی تقلبی را شارژ کنید، لوم آن روشن نمی شود و نمی درخشد.

به فونت ها و نوشته های ساعت خود دقت کنید

دقت به فونت و نوشت های ساعت برای تشخیص ساعت اصل و تقلبی جی شاک

ساعت جی شاک اصل

نگاهی به نوشته‌های  روی قاب و صفحه ساعت خود بیاندازید. حتی اگر برای بررسی به نظر یک نقطه ساده به نظر برسد، به یاد داشته باشید که نقاطی مانند این به راحتی می توانند اصالت یک کاسیو جی شاک را به شما نشان دهند.

همانطور که اشاره کردیم ساعت تقلبی جی شاک دارای نوشته‌های اشتباه هستند. در واقع، ممکن است در بالای قاب، ساعت تقلبی به جای G-SHOCK نوشته شود «S-SHOCK» و در بالای صفحه، به جای «CASIO / MULTI» ساعت اصلی، «SKMEI»  نوشته شده است.

همچنین در ساعت های تقلبی معمولا کلمه متن   “MODE” ، بسیار ضخیم و بیش از حد بزرگ تر از متن ساعت اصلی نوشته می شود.

چراغ ها ساعت مچی را بررسی کنید

رنگ نور ساعت در ساعت اصل و تقلبی یکسان است. اما شدت و دمای رنگ در ساعت تقلبی واصلی متفاوت است.

رنگ های عقربه های ساعت های اصلی جی شاک در مقابل مدل تقلبی آن

یک  روش دیگر تشخصی اصل و تقلبی بودن ساعت های جی شاک این است که به نوک عقربه های ساعت مچیتان توجه کنید. در ساعت مچی های اصل این برند،معمولا عقربه به رنگ خاکستری و نوک بالایی عقربه ها به رنگ آبی است. در حالی که در عقربه ساعت های تقلبی جی شاک فقط یک رنگ برای کل فلز استفاده میشود و نوک آن رنگی نیست.

نشانگر ساعت 12 را در G-Shock تأیید کنید

یک نکته ظریف اما کاربردی دیگر برای تشخیص ساعت جی شاک اصل این است که به نشانگر ساعت 12 ساعت جی شاکتان توجه کنید. در مدل های تقلبی این نشانگر لبه مثلثی شکل دارد. درحالی که اشاره گر ساعت کاسیو اصل در ساعت 12، دارای لبه مربعی است.

روش تشخیص قلابی بودن ساعت جی شاک

ساعت مچی جی شاک کاسیو

دقت ساعت Casio G-Shock خود را آزمایش کنید

روشی دیگر برای تشخیص این است که دقت ساعت خود را بررسی کنید. در ساعت های اصل دقت باید 15± ثانیه در ماه باشد. در حالی که در برخی ساعت های تقلبی دقت های متفاوتی وجود دارد.

تفاوت قیمت کاسیو فیک و اصل

بررسی قیمت ساعت مچی در تشخیث اصل و فیک بودن ساعت بسیار مهم و کمک کننده خواهد بود. بنابراین سعی کنید قیمت ساعت جی شاک کاسیو را در اینترنتی به دقت بررسی کنید. نسخه های تقلبی معمولا تفاوت قیمت بسیار زیادی با نسخه اصلیشان دارند.

البته ممکن است فروشگاه های نامعتبر، ساعت تقلبی را به قیمت ساعت اصل نیز بفروشند، پس سعی کنید از راه های تشخیصی مطمئن تری برای شناسایی اصل و فیک بودن ساعت استفاده کنید.

از کجا ساعت مچی جی شاک اصل خریداری کنیم؟

همانطور که دقت کردید، تشخیص یک ساعت مچی اصل از نسخه تقلبی آن کار سخت و بسیار ظریفیست. بنابراین بهترین راه برای اطمینان از اصل بدون ساعت مچی خود، خرید از یک فروشگاه معتبر خواهد بود. یکی از مشکلاتی که خریداران ساعت همواره با آن مواجه هستند، یافتن فروشگاه‌های معتبر برای خرید ساعت است.

خوشبختانه خرید ساعت مچی اصل کاسیو در ایران کار دشواری نیست چراکه فروشگاه های بسیاری ساعت مچی اصل جی شاک ارائه می دهد. پلاتین واچ  نمایندگی رسمی برند کاسیو در ایران است. برای خرید مطمئن ساعت مچی جی شاک اصل به سایت فروشگاه اینترنتی پلاتین واچ مراجعه کنید و خریدی با ضمانت اصالت کالا داشته باشید.

سخن آخر

برای تشخیص ساعت کاسیو اصل از تقلبی راه های مختلفی وجود دارد که ما بهترین آنها را در این مقاله از سایت پلاتین واچ معرفی کردیم. امیدواریم مطالب این مقاله به شما در تشخیص ساعت جی شاک اصل از تقلبی کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *