آموزش

روشهای تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی

روشهای تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی

در این نوشته از پلاتین واچ روشهای تشخیص ساعت اصل از تقلبی را بررسی میکنیم و به شما می گوییم چگونه ساعت مچی اصل و تقلبی را از هم تشخیص دهید. و از چه راه های تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی استفاده نمایید. با ما همراه باشید.

ساعت‌های مچی فیک یا غیر اصل در بازار بسیار فریب دهنده‌ تر از چیزی که فکر می‌کنید هستند!  همانطور که می دانید ساعت های مچی نیز از رنج قیمتی گسترده‌ای برخوردار هستند. و این امر باعث ترغیب سودجویان برای فروش ساعت تقلبی به جای اصل گردیده است.

در ادامه قصد داریم شما را با روشهایی با امکان خطای پایین برای تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی آشنا کنیم و پاسخ مناسبی برای سوال “چگونه ساعت مچی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟” بیابیم، در این مقاله از پلاتین واچ با ما همراه باشید.

همان طور که میدانید ساعت های تقلبی بخش قابل توجهی از بازار ساعت مچی را به خود اختصاص داده اند. و جالب است بدانید که ساعت های تقلبی هم پا به پای ساعت های اصل کیفیت  خود را افزایش داده و بنابراین تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی را بسیار سخت تر کرده است.

۳ تفاوت ساعت مچی اصل و فیک

  1.  تفاوت طراحی و ظاهر ساعت مچی اصل و فیک
  2. تفاوت متریال ساعت مچی اصل و فیک
  3. . تفاوت قیمت ساعت مچی اصل و فیک

تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی 

خرید از فروشگاه معتبر

یکی از راحت ترین روشها برای تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی خرید از یک فروشگاه ساعت مچی معتبر است.

موتور ساعت مچی

یک نکته اساسی در بررسی این راه تشخیص این است که ظاهر ساعت را به راحتی میتوان کپی کرد ولی موتور ساعت مچی برای کپی کردن هزینه ی زیادی دارد. بنابراین راه تشخیص بعدی ساعت مچی اصل از تقلبی بررسی موتور آن ساعت است.

روشهای تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی

گارانتی بین المللی

گارانتی بین المللی و رفرنس ساعت

تمام ساعت های مچی اصل دارای گارانتی بین المللی و خدمات پس از فروش برای محصولات تولید خود هستند. این گارانتی توسط نمایندگی های رسمی شرکت تولید کننده، به مشتریان ارائه می‌شوند. پس اگر هنگام خرید ساعت کارت گارانتی معتبر که به رفرنس ساعت مرتبط است داشته باشید. در این صورت می توانید از خریدتان مطمئین شوید. پس نکته ای که در این بخش باید رعایت کنید این است که قبل خرید  رفرنس ساعت را جستجو کنید و ساعت مدنظر را با عکس رفرنس به دقت مطابقت دهید.

یک سوال مهم در بررسی این مورد از راه های تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی مطرح می شود. که اگر کارت گارانتی بین المللی ارایه شده توسط فروشنده هم تقلبی باشد چه؟ در این مورد بهتر است مطمئن شوید که برند ساعت در ایران نمایندگی دارد یا خیر؟ کافیست در اینترنت جستجو کنید. و یا با نمایندگی تماس حاصل کنید و مطمئن شوید که گارانتی ساعت مچی را میپذیرند یا نه؟

اما اگر نمایندگی رسمی در ایران وجود نداشت. با این راه تشخیص نمی توانید به درستی از اصل یا تقلبی بودن ساعت مچی مطمئن شوید و بهتر است به سراغ روشهای تشخیص بعدی بروید.

امکانات ساعت مچی

نکته قابل توجه و مهم موجود در این بخش اینست. که این را بدانید در یک ساعت باید تمام امکاناتش به درستی کار کند. هیچ عقربه ای در ساعت های اصل بدون کارایی نمی باشد. و هیچ صفحه و جزئیاتی در ساعت های اصل بدون عملکرد نیست. پس دقت کنید که در بررسی این روش تشخیص ساعت اصل از تقلبی تمام امکانات ذکر شده در ساعت مچی باید دقیق و روان و بی  نقص کار کنند.

برخورداری از مقاومت بسیار زیاد در برابر آب ( حداقل ۳۰ متر)

ضد آب بودن یا مقاومت در برابر آب را می توان از دیگر روش های تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی  بیان کرد. در ساعت های مچی اصل این ویژگی در قسمت پشتی ساعت یا همان درب ساعت حک شده  و همچنین دقت کنید که این ویژگی در شناسنامه ی محصول نیز قید شده است.

حداقل مقاومت ساعت های مچی اصل و برند در برابر آب ۳۰ متر است. و حداکثر با توجه به رفرنس متفاوت است. هر مقداری کمتر از این عدد نشان دهنده این است که ساعت مچی موردنظر بدل و تقلبی است.

روشهای تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی

کد رفرنس

کد رفرنس 

کدی که پشت درب ساعت مچی های اصل حک شده کد رفرنس نام دارد. و شما باید هنگام خرید ساعت مچی برای تشخیص ساعت مچی اصل این کد را در وب ها جستجو کنید. در صورت اصل بودن محصول مورد نظر قیمت و مشخصات ساعت را می توانید در وب سایت های رسمی آن برند ساعت ببنید. در این صورت با بررسی این ویژگی ها وجود مغایرت در محصول انتخابی شما با ویژگی های ارائه شده در سایت رفرنس نشان دهنده تقلبی بودن ساعت انتخابی شما می باشد. سعی کنید به جزییات عکس نیز بسیار توجه کنید؛ ظرافت هایی که در تصویر مشاهده می کنید همگی باید عینا همانند ساعتی که در دستان شماست باشد. معمولاً در ساعت های مچی تقلبی این جزییات تفاوت دارند.

توجه کنید که عدم نمایش مشخصات محصول در سایت های معتبر هم دلیلی برای تقلبی و غیر اصل بودن آن ساعت است.

 صدای ساعت

توجه به صدای ساعت نیز می توانید شما را در تشخصی ساعت اصل و تقلبی کمک کند. در این مورد باید بدانید که شنیدن صدای نسبتا بلند از عقربه های ساعت می تواند نشانه ای از تقلبی بودن آن ساعت مچی باشد.

فاکتور

توجه به فاکتوری که پس از خرید محصول به شما داده می شود نیز یکی دیگر از راهکارهای تشخیص ساعت اصل از تقلبی به شمار می رود. در ساعت های اصل قید شدن اصل بودن ساعت ضروریست.

تفاوت قیمت ساعت اصل و تقلبی

به این نکته توجه کنید که ساعت های برند حتی در کشور های تولید هم قیمت قابل توجهی را به خودشان اختصاص داده اند. شرکت های تولید کننده ساعت مچی برای تولید ساعت های با کیفیت خود هزینه بسیار بالایی انجام می دهند. پس توجه نمایید که هیچ دلیلی برای کاهش قیمت یک ساعت اصل وجود ندارد.

توجه به تفاوت ظرافت های ساعت اصل و تقلبی

یکی دیگر از روشهای تشخیص ساعت اصل از تقلبی توجه به ظرافت های ساعت مچی است. همانطور که می دانید شرکت های معتبر و مطرح ساعت در جهان به استاندارد ها و جزئیات زیادی پایبندند. پس قطعا هر گونه رنگ پریدگی و کیفیت نامطلوب نشان دهنده تقلبی بودن ساعت مچی می باشد.

در این مورد به لگو حک شده در ساعت هم توجه نمایید. اگر لگو روی ساعت ناخوانا و ناواضح بود. و یا هر گونه نافرمی ای در اسم حک شده ی روی ساعت دیدید نشانی از تقلبی بودن ساعت می باشد.

نکته دیگر در این بخش این است. که در ساعت مچی برای تشخیص اصل از تقلبی بودن ساعت به عقربه های آن توجه نمایید. اگر عقربه ها هماهنگ حرکت نمی کنند و یا لرزشی در آن ها حس کردید  به احتمال زیاد ان ساعت اصل نیست. به پین هدایت کننده عقربه ها هم توجه کنید. پین را بچرخانید در ساعت های اصل این پین ها کاملا روان حرکت می کنند و عقربه  های ساعت هم در هنگام چرخش دچار لرزش نمی شوند.

تفاوت وزن ساعت تقلبی و اصل

شرکت های تولید کننده معتبر ساعت در دنیا همیشه از مواد مقاوم و با کیفیتی چون استیل، تیتانیوم، الماس و چرم و … استفاده می کنند. پس بدیهی است که با استفاده از این مواد اولیه با کیفیت وزن محصول تولیدی در مقایسه با نمونه تقلبی آن بیشتر باشد.

تشخیص اصل بودن ساعت از بسته بندی

یکی دیگر از نکاتی که باید در تشخیص اصل بودن ساعت به آن توجه کنید بسته بندی ساعت است. در نمونه ی اصل جعبه ی ساعت نیز از مواد با کیفیت ساخته شده است.  در این بسته بندی ها قطعا آرم برند روی آن درج شده است. در داخل جعبه شما باید کارت گارانتی و چند کارت دیگر که شامل نام برند می شود و یا دفترچه راهنمای محصول را ببینید. توجه به این نکات و جزئیات شما را برای تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی راهنمایی می کند. پس حتما به این جزئیات توجه ویژه داشته باشید.

بررسی اصالت برند

اگر قبل از خرید ساعت اصالت آن را در سایت ها جستجو کنید. این اقدام تا حد زیادی شما را در تشخیص اصل از تقلبی بودن ساعت مچی هدایت میکند. قبل از خرید، برند های معروف ساعت را در اینترنت جست و جو کنید. و ویژگی های هر کدام از آن ها را بخوانید و با اطلاعات کافی خرید کنید. هر چه برند مورد نظر شما شناخته تر باشد اطلاعات داخل سایت آن بیشتر خواهد بود. در مجموع همیشه برای خرید کالای اصلی محصول را با مشخصات محصول داخل سایت مقایسه کنید.

به دنبال اشتباهات فاحش در ساعت باشید

به طور کلی یکی از راه‌ های ساده‌ ی تشخیص ساعت تقلبی  از ساعت اصل وجود اشتباهاتی روی صفحه‌ ی ساعت است. پی به طور کلی در تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی موارد زیر را به درستی چک کنید

  • نوشته های کج و به هم ریخته
  • فاصله نابرابر بین حروف و اعداد
  • اشتباهات املایی و لوگوی نادرست
  • بند ساعت مچی و به درستی چفت شدن آن
  • کیفیت بند و به راحتی باز و بسته شدن آن
  • سگگ، دسته کوک، صفحه و یا درب پشت ساعت بدون لوگو و درج برند

قفل و بند ساعت را چک کنید

در هنگام خرید ساعت مچی حتما از سالم بودن قفل و بند ساعت مطمئن شوید. در کل ساعت‌هایی با طراحی‌های پیچیده‌تر احتمالاً یک بند ساده نخواهد داشت.

پیچ ها

در طراحی برخی از ساعت های مچی از پیچ های استفاده شده است. این پیچ های نیز یکی دیگر از راه های شناخت اصل بودن یا تقلبی بودن ساعت می باشد. در ساعت مچی های اصل جای پیچ ها در پشت قاب ساعت عمیق بوده درشت تر می باشند. این در حالی است که ساعت های تقلبی پیچ های با شکاف سطحی دارند.

نکته قابل توجه دیگر این است که در ساعت های اصل پیچ های پشت ساعت یک مقدار حالت دو سویی دارند. ولی در ساعت های تقلبی پیچ ها کاملا چهار سو هستند

روشهای تشخیص ساعت مچی اصل از تقلبی

ساعت مچی اصل و تقلبی

در مورد طراحی‌های برندهای مختلف تحقیق کنید

می‌توانید در اینترنت یا هر منبع معتبری در مورد برند مورد علاقه‌ی خود و سبک و سیاق طراحی آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر بدانید که به دنبال چه چیزی هستید فریب ساعت‌های تقلبی را نخواهید خورد.

سخن آخر

در این مقاله از چند روش تشخیص ساعت اصل از فیک سخن گفتیم. اگر قصد خرید یک ساعت برند دارید. توصیه می‌شود از روش‌های تشخیص ساعت فیک از اصل برندهای مختلف حتما استفاده کنید.

در دنیای شگفت‌انگیز و پرحادثه‌ی ساعت مچی پیدا کردن ساعت اصل  و تشخیص آن از ساعت های تقلبی می‌تواند چالش‌ برانگیز باشد. با این‌ حال فروشگاه اینترنتی پلاتین واچ  با سابقه درخشان خود در جلب رضایت مشتری همیشه در تلاش برای عرضه و تامین ساعت های اورجینال و گارانتی دار بوده است. شما می‌توانید با تکیه بر سابقه ی درخشان پلاتین واچ از اصل بودن ساعت خود اطمینان حاصل کنید. و ساعت دلخواه خود را همراه گارانتی معتبر شرکتی درب منزل تحویل بگیرید.

در ادامه برای خرید یک ساعت مچی مناسب استایل خودتان می توانید معیار های انتخاب ساعت مچی را بررسی کنید و با توجه به نکاتی که در این مقاله بررسی کردیم یک ساعت اورجینال و مناسب استایل و سلیقه خودتان انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *